Koolitajad

Alek Kozlov

Alek on aidanud paljudel kõrgtehnoloogilisi tooteid tootvatel ettevõtetel oma äriprotsesse täiustada Agile ja Lean mõtlemise, tootearenduse ja arendusprotsessi pideva täiustamise kaudu.

Oma elu ja karjääri jooksul näinud ja läbinud mitmeid ühiskonna, majanduse ja ettevõtete muutusi ja kriise (1991-94, 2000, 2008, 2014, jne), mis on andnud oskuse näha kaardistamata olukorras uusi võimalusi äride ja organisatsioonide kasvuks. Alek omab pikaajalist kogemust tehnoloogia, teeninduse, tootmise ja tööstuse protsesside täiustamise metoodikate alal. Tema kogemus erinevatest tegevusvaldkondadest ja huvi pidevalt õppida uusi tehnoloogiaid ja metoodikaid aitab leida täiesti uusi lähenemisi firma kasvatamiseks. 

Alek töötas Skype’is, kus tema ülesanne oli aidata organisatsiooni globaalsele üleminekule Scrum metoodikale. Seal oli vaja töötada 60 tootega, üle 12 ajavööndi ulatuva ja kuue kontori vahel jagatud arendusmeeskondadega.

Ta on nõustanud mitmeid Eesti era- (sh. Skeleton Technologies, Telia, SatProf, Tavrida Electric Export, Green Industry Services) ja avaliku sektori organisatsioone (sh. SMIT, Töötukassa, Haigekassa) uute ärimudelite ning organisatsiooni toimimiseprotsesside transformeerimisel, uute innovaatiliste teenuste disainimisel ning arendamisel.

Ta on koolitanud sadu inimesi, mille tulemusena aitas neil tulla toime oma uute väljakutsetega turul ja mõista, kuidas paremini kasutada selleks sobivaid töövõtteid ja vahendeid.

Marko Ruut

Marko on olnud turunduse valdkonnas tegev alates 1999. aastast. Sellesse aega mahub töö mitmes agentuuris ja kogemus ettevõtete turundusjuhtimisest. Viimased üheksa aastat on ta pühendanud peamiselt internetiturundusele ja -reklaamile. Kogemuste pagasisse kuulub digiturundus nii B2B kui B2C vallas. Terviklikku pilti on aidanud maalida võimalus digiturundada tooteid ja teenuseid väga erinevatel turgudel nagu Euroopa, Aasia ja Ameerika, millest kõige eksootilisemad on olnud näiteks Bali, Kolumbia ja Tsiili. 

Internetiturunduse koolitusi on Marko teinud alates 2018. aastast. Tänaseks on ainuüksi Tervikliku Internetiturunduse koolitust läbinud üle tuhande inimese. Ühe olulisema aspektina toob ta välja oma igapäevase digiturunduse kogemuse, mille najal saab ta koolitusel osalejatele anda edasi parimad praktikad ning rääkida ka omal nahal kogetud riskidest ja vigadest. 

Koolituste tegemisel on tema jaoks kõige suuremaks motivaatoriks osalejate rahulolu. Eriti suurepärane on kuulda koolituse lõpetanutelt hilisemat tagasisidet, kuidas saadud teadmised ja praktilised oskused on aidanud kedagi edasi karjääris või leida neil juurde uusi kliente oma ettevõttele.

Marko on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli turunduse ja rahvusvahelise majanduse eriala. Turundus ja internetiturundus, kui väga kiirelt arenev valdkond nõuab pidevat juurdeõppimist ja avastamist, seega enesetäiendamine on talle igapäevane tegevus.

Kelli Turmann

Kelli omab üle 15 aasta pikkust äriplaanide ja taotlusprojektide koostamise kogemust väga erinevates majandusvaldkondades alustades loomemajandusest, töötlevast tööstusest, IT-st, jaemüügist kuni metsanduseni välja. Kokku on Kelli osalenud üle 100 projekti koostamises. Enim kogemust on tal taotlusprojektide esitamisel EASile, kuid mitmeid projekte on ta aidanud koostada ka Töötukassale, Riigi Tugiteenuste Keskusele ja panka. Pikaajalise kogemuse põhjal on Kelli välja töötanud lihtsa äriplaani koostamise mudeli, mida ka Ettevõtluskeskuse koolitusel kasutame. Kellil on hea kogemus ärimudelite ja strateegiate väljatöötamisel, viimasel ajal on fookuses olnud loomemajandusvaldkonnas tegutsevate alustavate ja tegutsevate ettevõtjate ning organisatsioonide nõustamine. Kelli on magistrikraadi omandanud Estonian Business Schoolis rahvusvahelist ärijuhtimist õppides. 

Jelena Laudver

Jelena on personalijuhtimise ekspert, kellel on pea 20 aastat kogemust rahvusvahelistes keskmistes ja suurettevõtetes.
Omandas magistrikraadi Ärijuhtimises Tallinna Tehnikaülikoolis 2017.aastal.

Ta on aastate jooksul töötanud strateegilise personalipartnerina mitmetes rahvusvahelistes ettevõtetes, koostöös juhtivate ja toetavate meeskondadega, et aidata saavutada ettevõtte eesmärke.

Lisaks sellele koolitab ta keskastmejuhte, personalispetsialiste ja värbamisspetsialiste ning pakub karjäärialaseid nõustamisi, aidates suurendada inimeste enesekindlust oma karjääriteel.
Ta usub õigete asjade tegemisse, positiivse mõtlemise jõusse ning elukestvasse õppesse.

Merilin Paas-Loeza

Merilin on kogenud andmeprofesionaal, kes on töötanud analüütikuna tuntud Eesti ettevõtetes nagu Bolt ja OlyBet.

Merilinil on bakalaureusekraad pedagoogikas ja magistrikraad kasvatusteadustes Tallinna Ülikoolist, ning suur kirg täiskasvanud õppijate toetamiseks, kes soovivad laiendada oma oskuste hulka ja alustada uut karjääri andmeanalüütikas. Just nii jõudis ka Merilin ise andmemaailma ning tal on palju kogemusi jagamiseks!

Tema teekond peegeldab pühendumust innovatsiooni edendamisele, koostöö soodustamisele ja ainulaadse õpikogemuse loomisele. Liitu temaga, et avastada andmete lõputuid võimalusi, avades nende potentsiaali kujundamaks informeeritud otsuseid ja toetada edu saavutamist.

Renee Kooli

Renee Kooli on strateegiline mõtleja, kellel on 15 aastat kogemust andmetega seotud valdkonnas.

Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli arvuti- ja süsteemitehnika erialal. Hetkel töötab Renee Glias analüütika juhina, kuid varasem töökogemus on Skypest, Microsoftist, Helmesest ja Omnivast.

Täiendab ennast pidevalt viies läbi koolitusi ja esitlusi:
* Kursus EBSis - Executive Data Strategy loomine ning magistrantide õpetamine nanokraadi raames
* Algajate ja Edasijõudnute analüütika arenguprogrammi koolituste nõustamine
* Erinevad konverentsiesitlused

Renee põhifookus on olnud andmetest lisaväärtuse loomine ning klientide ja äripartnerite abistamine. Lisaks on Renee ka õppejõud Estonian Business Schoolis.

 

Indrek Andema

Indrek on üle 7 aasta kogemust täiendkoolituse valdkonnas ja 15 aastat IT valdkonnas.

Alustas 1997 arvutikoolituste organiseerimisega ettevõttes Gensi Koolitus, olles seal alguses müügiesindaja ja hiljem tegevjuht. Peale seda jätkas USEsoftis IT koolitusvaldkonna müügijuhina.

Töötanud koolitusfirmades: Mercuri International, MetaProfit. Viimases neist täitis ka abikoolitaja rolli.

IT ettevõttes töötamise kogemus: Kungla Dialoog, Business Software Partners, BCS Itera, Konica Minolta, Andmevara AS.
Andmeanalüütika teemadega puutus lähemalt kokku ettevõttes Andmevara AS (Novian Systems), kus juhtis Microsoft PowerPlatform arendustegevusi Eestis.

Kõrgharidus on omandatud Tallinna Tehnikaülikoolis ärijuhtimise erialal. Lisaks täiendas 2012-2015 ennast ka Tartu Ülikoolis psühholoogia magistriõppe eeldusainete programmis.
2017 omandas Kogemusnõustaja väljaõppe ja alates 2020 kuulub Kogemusnõustajate Liitu.
2023 läbis õppe “Tripodi testikoolitus personalijuhile ja värbajale” ning testib ja nõustab IT valdkonna kursusele soovijaid.

Gunnar Kuhi

Gunnar Kuhi, kogenud projektijuht tarkvara arenduses, toob kaasa üle kolme aastakümne kogemusi. Ta on töötanud mitmesugustes valdkondades, sealhulgas avalikus sektoris, metsanduses, kaubanduses, tootmises, logistikas ja finantsvaldkonnas. Gunnar on töötanud organisatsioone nagu Helmes, Riigimetsa Majandamise Keskus, AgileWorks ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit.

Projektijuhtimist on Gunnar edendanud ka vabatahtlikuna Eesti Projektijuhtimise Assotsiatsioonis, olles olnud 7 aastat selle juhatuses ja aidanud kaasa Eesti projektijuhtimise kutsestandardite loomisele.

Gunnaril on omandatud projektijhtimise sertifikaadid:
PMP (pmi.org) , Prince2 Foundation ja Prince2 Practitioner. Lisaks agiilse arenduse sertifikaadid Professional Scrum Master (PSM I) (Scrum.org), Certified Scrum Product Owner (CSPO), Advanced Certified Scrum Product Owner (Scrum Alliance).

Talentide arendamisele pühendunult on Gunnar viinud läbi projektijuhtimise töötubasid üliõpilastele Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis. Ta on Tallinna Polütehnilise Instituudi vilistlane, spetsialiseerudes automatiseerimisele.